Pobočník diktátora přehled

Pobočník diktátora
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200495/bmid_pobocnik-diktatora-200495.JPG 4 4 4

Román, založený na pramenném studiu a koncipovaný převážně jako literatura faktu, líčí historii důstojnického atentátu na dominikánského diktátora Trujilla v r. 1961. Hrdinou je osmadvacetiletý pobočník samovládce, který absolvoval vojenskou školu v USA a z osobních důvodů se připojuje k důstojnické juntě a účastní se odstranění despoty, nepohodlného už i pro Američany.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Naše vojsko

Der Adjutant , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pobočník diktátora. Přihlašte se a napište ho.

komančéro
03.01.2019 4 z 5

Tak tohle bylo velké překvapení! Paperback edice ESO z roku 1975 měl posloužit jako odpočinkový výplach mozku rudým škvárem, ale to se rozhodně nestalo. Přestože s přimhouřením oka lze žánr knihy označit za "dobrodružný", přede vším jde o skutečně detailní vylíčení diktatury a mechanismů jejího udržování. Autorovi z NDR se pod zvláštním dohledem Stasi povedl husarský kousek! A vydání téhle knížky za tvrdé Husákovy normalizace je další neuvěřitelná záležitost. Fandům politické historie vřele doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pobočník diktátora v seznamech

atentáty