Po stopách Divokého západu přehled

Po stopách Divokého západu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277642/bmid_po-stopach-divokeho-zapadu-YoY-277642.jpg 4 30 30

Veľká epopeja kolonizácie Divokého západu s jeho šírou prériou, kamenným morom Skalistých hôr, indiánskymi bojovníkmi, cowboymi s horúcou krvou, saloonmi, desperádmi, šerifmi, ale predovšetkým s nespočetnou armádou drobných, statočných ľudí, ktorí odišli zo svojej vlasti za lepším životom do Nového sveta aby každodenným hrdinstvom húževnatej práce vytvorili z Ameriky krajinu, v očiach generácie našich starých otcov a otcov s nekonečnými možnosťami, vie ešte stále rozozvučať romantickú strunu v srdci každého človeka. Prvé vydanie. Cena knihy v čase vydania: 30.- Kčs.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy Historie
Vydáno: , Obzor (SK)

Sur les pistes du Far-West , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Po stopách Divokého západu. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
12.12.2023 4 z 5

Parádní shrnutí.

Luigi1
02.11.2023 4 z 5

Tato kniha je psaná ve stylu od začátku osídlování Divokého západu budování železnice seznámí nás se světem šerifů saloonů

Nočnípták
10.10.2018 4 z 5

Širá jako moře rozprostírá Prérie zeleně ryšavou hladinu svých travin do nedozírna. Na jasně modrém nebi se kupí oblaka, převalují se přes sebe jako zápasící obludy.
Příroda, velkolepá a nepřátelská zároveň, jako by byla bez života. Nic se nepohne.
Jen majestátní orel krouží po nebi a slídí po kořisti.
. . . Náhle obzor ožívá.
Na namodralé, nehybné čáře v dálce jako by vyrostl temný hutný stín. Pohybuje se k západu rychlostí tekoucí lávy - to táhnou bizoni, pánové země!

Navnadil vás úvod knihy ke čtení? Přečtěte si ji, stojí to za to.
Je to opravdu dávno, co jsem ji četla poprvé. Ve Francii vyšla v roce 1961. Joe Hamman píše o svých zkušenostech z pobytu v prérii, o lidech se kterými se setkal a tom, co mu vyprávěli pamětníci.A byla to samá známá jména.V těch letech počátku minulého století ještě žilo dost pamětníků osidlování amerického západu.

Zajímavé jsou i dodatky k některým kapitolám. A v doslovu se dočtete i o prvním informátorovi české veřejnosti o Dalekém Západě. Byl jím český malíř a cestovatel Bohuslav Kroupa.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Po stopách Divokého západu v seznamech

v Právě čtených1x