Po stopách baltických Slovanů přehled

Po stopách baltických Slovanů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281379/bmid_po-stopach-baltickych-slovanu-Izh-281379.jpg 4 2 2

Průvodce po sídlech a dějinách baltických Slovanů Publikace o baltických Slovanech, tedy o národu Kašubů, Meklenbursku, Baltickém moři, Rujáně, Gdaňsku, Malborku, Bornholmu, Mazursku aj. Z obsahu: 1, Kašubové, slovanská stráž na Baltu 2, Bez dějin 3, Slovanský námořní život a pirátství na Baltu 4, Slovanské loďstvo kolem roku 1000 5, Roztoky v Meklenbursku 6, Rána 7, Malbork 8, Obrazy z dějin řádu německých rytířů 9, Gdaňsk 10, Klášter Oliva 11, Oliva dnešku 12, Bornholm 13, Slované a evropská politika 14, Polské moře 15, Potulky po kraji 16, Sambija, námoří sv. Vojtěcha 17, Sahara a losi na Kurském moři 18, V srdci Mazurska 19, Jižní Mazursko 20, Přístup Polska k moři... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Po stopách baltických Slovanů. Přihlašte se a napište ho.

Miro.slav
09.03.2019 4 z 5

Sprvoti kniha ponúka to, čo čitateľ apriori očakáva. Josef Müldner sa dotýka naozaj histórie Slovanov na Balte, ale po niekoľkých kapitolách začne byť zrejmé, že kniha nebude len historická. Veľa priestoru autor venuje svojim vlastným cestám po baltickom pobreží. Na tom by nebolo nič zlé, nemám totiž nič proti miestopisom či etnografickým štúdiám. Rád som sa dozvedel o Kašuboch, o hrade Marlbork, o meste Gdaňsk či Roztoky. Ale čítať o tom, kde čo koľko stojí, ako sa dopraviť tam a tam, kde sa ubytovať atď., skrátka to robí knihu menej príťažlivou. Záver knihy je však už opäť zaujímavý. Odporúčam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Po stopách baltických Slovanů v seznamech