Po nás potopa přehled

Po nás potopa https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90629/bmid_po-nas-potopa-ecj-90629.png 5 138 138

Rozsáhlý historický román sugestivně a barvitě přibližuje atmosféru antického Říma za vlády Tiberia a Caliguly. Vznešená římská společnost a římský senát představoval vrstvu kořistníků, kteří v touze po bohatství uzavřeli spojenectví s Caligulou a dokud prosazoval jejich zájmy, drželi ho v čele státu. Osou románu jsou osudy mladého senátorova syna Lucia Curiona, úspěšného vojáka diplomata, který dychtí po kariéře a stává se bezcharakterním přisluhovačem Caligulova řádění, a herce Fabia. Fabius pochází z římské chudiny a je tragickým mluvčím drobného římského lidu. Autor tímto způsobem čtivě a nenásilně ukazuje protiklady Říma vládnoucího a bezbranného.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Po nás potopa. Přihlašte se a napište ho.

janinaV123
25.11.2023 5 z 5

Klasika z mého oblíbeného starověkého Egypta

Zelený_Drak
18.10.2023

Nedočteno. Na historické romány obecně moc nejsem. Zaujal mě název, zaujal mě Řím - jako dítě jsem měla ráda antiku, i když spíš řeckou. Styl, postavy... nic nebylo vyloženě špatně, ale prostě mě Lucius a Curion nezaujali dost a nezajímalo mě, co si pro ně autor vlastně vymyslel za osudy. Jako obvykle v dospělém věku jsem si prostě při čtení začala říkat, že by mě mnohem víc bavilo číst o technickém řešení římských lázní, o římském stavebnictví, o civilním inženýrství. Zkrátka ukázalo se, že nemám chuť číst román, tak jsem se po první čtvrtině podívala, na posledních 50 stran, jak to dopadne, a to mi stačilo. Měla jsem od autora nachystané ještě Slovanské nebe, ale tam už jsem jen nahlédla.

Paulika419
04.04.2023 5 z 5

Před mnoha lety jsem knihu přečetla a nikdy na ní nezapomněla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Po nás potopa v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x