Plechová Mína přehled

Plechová Mína
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136739/plechova-mina-136739.jpg 4 7 7

Možná jste to už zažili: chcete někam letět a na letišti musíte projít kovovým rámem. Pod ním to zapípá. Muž v uniformě vám z batůžku vytáhne s nevraživým pohledem hračku a zabaví ji - jen proto, že vypadá jako pistolka. Zbraně nejsou hračky a hračky nejsou zbraně, říkají potom rodiče a mají pravdu. Ale když kluci si tak rádi hrají na vojáky. Jsou však na světě země, kde se z dětí stanou vojáci, i když o to vůbec nestojí. Maličká Drů z téhle knížky si na vojáky hrát nechtěla - Plechovou Mínu však dostala od vojáka, a ti většinou v batůžku hračky nenosí. To se pak náš vojáček musel pěkně snažit, aby to v zeleninovém státečku dobře dopadlo. Moderní pohádku o tom, co všechno se dětem může dít v jiných koutech světa (zde v Africe) napsal Pavel Hrnčíř a velmi vtipně, místy komiksově, ilustroval letošní David Bohm, mladý výtvarník letos potřetí nominovaný na Chalupeckého cenu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Plechová Mína. Přihlašte se a napište ho.

Bonda
13.05.2024 5 z 5

Jazyková a stylová pochoutka. Hravostí, poťouchlostí i humanistickým étosem v pozadí mi připomněla prózy Ivana Vyskočila. Nikdy nevíte, co od časoprostoru a jeho pravidel můžete čekat, a to udržuje vaše pobavení i čtenářské napětí. Jiné čtenářky mě upozornily, že pochechtávání se napjatému vztahu mezi holčičkou a Mínou-minou není úplně na místě a může působit cynicky. Tak přemýšlím, nakolik je tu absurdní humor zbarvený do černa. Na mě osobně kniha se svou zeleninovou symbolikou, rozpustilými nonsensy a textovou rozvolněností působila světle a vzdušně, ale čtenář s jinou lidskou zkušeností bude zřejmě víc zasažený vážným antimilitaristickým apelem.

xpdenda
31.10.2019 5 z 5

Velice dobre pojmute problemy dnesni doby. Celkova forna knihy, jak graficka tak jazykova je zajimava, dotazena. Doporucuji :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Plechová Mína v seznamech

v dalších seznamech1x