Planoucí záře přehled

Planoucí záře https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197955/bmid_planouci-zare-786-197955.jpg 5 6 6

Autor nás ve svých ojedinělých vzpomínkách seznamuje se ztracenou kulturou tradičního Tibetu. Ve svém vyprávění čerpá z bohaté historie své rodiny i z tradice transmisí dzogčhenu a mahámudry, jichž se sám stal držitelem. Odhaluje vlivy a skutečnosti, které formovaly linii „skrytých jóginů“ i různých význačných duchovních mistrů Tibetu 19. a 20. století, a vytváří tak jedinečný obraz kultury plné záhadných příběhů, zázraků i hlubokých vhledů do přirozenosti naší mysli.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , DharmaGaia

Blazing splendor , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Planoucí záře. Přihlašte se a napište ho.

LordSnape
19.11.2014 4 z 5

Musím říci, že se mi to místy četlo docela těžce a kniha rozhodně není pro každého, ale zkrátka se mi potvrzuje, jak velkým mistrem a poutavým vypravěčem byl Tulku Urgjän Rinpočhe. Místy je to dosti monotónní, některé příběhy těžko uvěřitelné, ale sám vypravěč tvrdí, že tomu nemusí každý uvěřit a dle mě je také důležité, co si čtenář z příběhu ze života tohoto lamy odnese. Je to skromnost a že ona neuvěřitelná píle a víra v Buddhovo učení se zkrátka vyplácí. Považuji téměř za nutné, aby se každý po dočtení Planoucí záře nad sebou a nad knihou samotnou hluboce zamyslel, a až pak hodnotil nebo vynášel nějaké soudy. Všechny ty dojmy, které se při čtení totiž vyplaví, musí nejdříve uzrát.

LuKol
27.02.2014 4 z 5

„Soucítění, moudrost, oddanost, vnitřní podstata mysli – o tom všem se můžete dočíst v této knize. Příběhy a vzpomínky Tulku Urgjän Rinpočheho ukazují, že dosáhnout duchovní realizace je skutečně možné.“ Sögjal Rinpočhe, autor Tibetské knihy o životě a smrti

LuKol
27.02.2014 4 z 5

Tulku Urgjän Rinpočhe (1920-1996) byl jedním z nejvýznamnějších meditačních mistrů a učitelů škol Ňingma a Kagjü a dědicem slavné linie skrytých nauk (terma) Nových pokladů, jež objevil jeho praděd Čhoggjur Lingpa. Po čínské okupaci odešel do Sikkimu a později do Nepálu. Své učení dále předával mnoha zájemcům z celého světa, a naplnil tím mimo jiné pokyn 16. Karmapy: „Nechej slunce moudrosti vyjít na oblohách Západu.“ V šíření odkazu Tulku Urgjäna dnes pokračují jeho čtyři synové, kteří jsou rovněž inkarnacemi velkých mistrů. Česky mu vyšla kniha Opakuji slova Buddhy (DharmaGaia 2010).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Planoucí záře v seznamech

v Právě čtených2x