Pivo v písních lidových a znárodnělých I přehled

Pivo v písních lidových a znárodnělých I
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208950/mid_pivo-v-pisnich-lidovych-a-znarodnel-208950.jpg 4 3 3

Nynějším pivařům ku poučení i bujarému zpěvu podle vydání z roku 1909 vyšlému jako příloha časopisu Sládek, neodvislého týdenníku pivovarského, podává znamenitý pivař Jakub Šofar, jenž knihu tuto též okomentoval a náležitostmi vybavil. Tyto písně můžete békat, hulák, broukat si, vyřvávat, popěvovat ba i pěti a přitom se mlátit půllitrama do hlavy, lejt si do hlav plzničky, gambáče nebo staráče, škopkovat a pořádně zachlastat, bejt vylepenej u škopku, popojíždět, pít první i poslední ligu a sedět v lokálu až do židlí, až budou na ježky. A přitom si stále zpívat...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pivo v písních lidových a znárodnělých I. Přihlašte se a napište ho.

Kojupa
26.01.2011 4 z 5

Výběr různorodých písní a říkadel o pivu či přímo o pití piva. Slovy autora jsou zde písně „vážné i laškovné, krátké i delší, z různých krajů“… Svůj význam bude mít kniha nejen pro pivaře jako zábavné čtení, ale daleko spíše pro folkloristy, etnografy a historiky jako doslova zlatý důl zajímavých pramenů sesbíraných prakticky odevšad.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pivo v písních lidových a znárodnělých I v seznamech