Písnička pro Kláru přehled

Písnička pro Kláru https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137196/pisnicka-pro-klaru-137196.jpg 3 5 5

O problémech a trápeních dospívajícího děvčete.

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ének a küszöb elött , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Písnička pro Kláru. Přihlašte se a napište ho.

Bonda
30.11.2023 5 z 5

Knihu jsem četla jako dítě. Teď po letech jsem ji našla ve sklepě a znovu otevřela. Má zvláštní dusnou atmosféru, odráží nervozitu a ubohost doby. Každý dospělý je tam něčím skříplý, ať už je to alkoholismus nebo jen touha po majetku či neukojená ctižádost. Ani k dětem se nechovají pěkně a dívčí vypravěčka nešetří kritikou. Sama je rozporuplná postava, tápe a trpí, ale v závěru prokáže schopnost vymyslet a podniknout správné věci pro záchranu dospělé kamarádky. Obhájí se ve vztazích s vrstevníky, postaví se sama za sebe. A vykročí za svým snem. Je zvláštní, že nejčastější zkušenost postav v knize je zřejmě ponížení a naopak jemné společenské ponižování ostatních. A není tu žádná laskavá maminka, která by ošklivé zkušenosti pomohla zpracovat. Všichni bojují s osamělosti, ale i touží po vzájemnosti a ve vzácných okamžicích ji vybojují.

Znedla
13.08.2021 3 z 5

Klárka je mladá slečna, která se musí vyrovnat s nástrahami dospívání, které někdy opravdu nejsou lehké.

Moc milá kniha, četla se mi velmi dobře.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Písnička pro Kláru v seznamech

pro děti od 12 let