Piknik na Hanging Rock přehled

Piknik na Hanging Rock https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452120/bmid_piknik-na-hanging-rock-zK0-452120.jpg 4 67 67

Některé z nich se nikdy nevrátily… Na výjimečně teplý den svatého Valentýna 1900 vyrazí dívky z internátní školy a jejich učitelky na výlet ke zvláštnímu skalnímu útvaru Hanging Rock. Za nejasných okolností se ztratí tři studentky a jedna z pedagožek. Rozbíhá se velké pátrání, které by mohlo dívky zachránit… Bestseller spisovatelky Joan Lindsay, popisující údajnou skutečnou událost, jež se stala roku na přelomu 19. a 20. století v australské přírodě, patří ke klasice světové literatury. V češtině vychází poprvé.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Picnic at Hanging Rock , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Piknik na Hanging Rock. Přihlašte se a napište ho.

eraserhead
předevčírem 5 z 5

Když jsem někdy před čtvrtstoletím viděl Weirovu filmovou adaptaci, závěrečné titulky jsem absolvoval s otevřenou hubou, co jsem to viděl za podivně krásně zvláštní věc. Fakt jeden z těch výjimečných případů, kdy vůbec nevíte, co jste to právě viděli, ale víte, že se vám to líbilo, strhlo vás to a hezky povodilo za ručičku. Prostě jedna z nejzvláštnějších a atmosféricky nejpodivnějších věcí, co jsem dosud absolvoval. Když se objevila předloha v češtině, nebylo o čem přemýšlet. Je to fajn, možná to nemá tak úplně podivnou atmosféru, jako film, ale to propojení tam je. Jako kniha je to super, jako příběh skvělé, a to mrazivé obíhání… Ještě umocněné doslovem ohledně původně poslední kapitoly. Jako… Je to skvělé jako příběh, je to skvělé jako mysteriózní horror (ano, je to horror, ať už s vyřazenou kapitolou nebo bez ní – oba konce jsou působivé). Hlavně, je to moc hezky napsané. Krásná kniha.

IreneP
03.11.2022 5 z 5

Knížku hodnotím asi půl roku po přečtení, protože jsem pořád nevěděla, co o ní napsat. Nevím to jistě ani teď, ale vím, že jsem na ni za těch 6 měsíců myslela hodně často. Vybavovaly se mi postavy, jejich příběhy, úplný závěr knihy a hlavně atmosféra. Protože to je na ní asi nejlepší. To prostředí, příroda, vztahy mezi děvčaty a učitelkami a to horko při pikniku, které všechny uondá a rozostří smysly. A vím, že si ji přečtu znovu.

kaja77
07.09.2022 2 z 5

musím přiznat, že jsem sáhla vedle. kniha mě poměrně lákala, ale byla jsem dost zklamaná. prostě jsem se nudila a měla jsem neodbytný pocit že to je o ničem... že se příběh, který by měl velký potenciál,plácá jako kapřík na dně ve vypuštěném rybníce

Knižní novinky (34. týden)

23.08.2021

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Kniha Piknik na Hanging Rock v seznamech