Piate evanjelium přehled

Piate evanjelium https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72279/bmid_piate-evanjelium-MfR-72279.jpg 4 126 126

Mladá odvážna Anna Seydlitzová je na pokraji zúfalstva, keď jej manžel, mníchovský obchodník s umením, príde pri záhadnej nehode o život. Jediné čo jej zostane, je film, ktorý zobrazuje jeden a ten istý motív: pergament so starým koptským písmom.Anna si čoskoro uvedomí, že táto listina skrýva nejaké tajomstvo, pretože za originál jej ponúkajú fantastickú sumu. Pátranie po stratenom pergamene ju dovedie do Paríža, kde palcové titulky všetkých denníkov práve informujú o americkom profesorovi, ktorí oblial kyselinou obraz od Leonarda da Vinci.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Das fúnfte Evangelium , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Piate evanjelium. Přihlašte se a napište ho.

jasnyj
23.01.2024 2 z 5

Do půlky to bylo zajímavý, pak se to zvrtlo v takové podivné plácání o ničem až do konce.

Lenka4
24.11.2023 1 z 5

Chatrná koncepce díla, nesmyslné scény, nepochopitelný způsob uvažování hlavní hrdinky. A k tomu naivní myšlenka, že by vůbec něco mohlo církví otřást. Román je tak špatný, že svádí k domněnce, že snad autor zamýšlel napsat parodii.

Bedřich63
15.10.2022 4 z 5

Všechny prvky potřebné pro tento druh literatury jsem tam našel.
Odkaz na nějakou historickou nejasnost spojenou s křesťanstvím.
Pátrání po nebezpečné pravdě za sebou zanechává určitý počet mrtvých, kteří se dostali blízko pravdě.
Hlavní hrdina cestuje po celém světě bez jakýchkoliv překážek a jako zázrakem vše přežije.
Intriky, souboje několika skupin o hledaný předmět.
Nezasahující policie, nastrčení agenti.
Snížím hodnocení o 1*, protože přece jen nevěřím, že by se něco takového mohlo stát.
Autor ale píše čtivě, i když jsem si chvíli zvykal na jeho styl. Určitě si od něj přečtu i nějakou další knihu.
Knihu jsem četl v rámci Čtenářské výzvy 2022.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Piate evanjelium v seznamech

v Právě čtených4x