Krásná čarodějka přehled

Krásná čarodějka
https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84145/krasna-carodejka-84145.jpg 4 189 189

Petr Kukaň z Kukaně série

< 3. díl

Závěrečná část románové trilogie. Petr Kukaň z Kukaně je tentokrát vtažen do krvavého víru třicetileté války a stane se tu protivníkem Albrechta z Valdštejna, jejž považuje za hlavního podněcovatele šílenství, které zachvátilo větší část Evropy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krásná čarodějka. Přihlašte se a napište ho.

milan.valden
08.02.2023 4 z 5

Závěr trilogie Vladimíra Neffa o Petrovi Kukani z Kukaně Královny nemají nohy (1973), Prsten Borgiů (1975) a Krásná čarodějka (1980). Postupně se z roku 1617 přesuneme až do roku 1630, kdy již naplno zuří třicetiletá válka. Důležitou postavou třetího dílu se stává vojevůdce vévoda Albrecht z Valdštejna...
Autor opět perlí po stránce dějové i jazykové, trilogie si udržuje vysokou úroveň, znovu nechybí napětí, vtip, dobrodružství, nadsázka ani ironie a také odkazy na různá jiná díla, např. Petr je vězněn ve slavné pevnosti If (jako o dvě století později Dumasův Edmond Dantés) a onou titulní krásnou čarodějkou je jistá Libuše zvaná Kuráž.
Atmosféru skvěle doplňují ilustrace Adolfa Borna ve třetím vydání celé trilogie z roku 1984 (nakladatelství Československý spisovatel). Tuhle Neffovu povedenou a zábavnou trilogii je zkrátka radost číst!

Belanna
28.08.2022 3 z 5

Na tuto trilogii jsem se hodně těšila (v tomto vydání vycházelo v době mých středoškolských let), ale naprosto mi nesedl autorův jazyk a věděla jsem, že sice knížky přečtu, ale v budoucnu autora vyhledávat nebudu.

Hakate
28.08.2022 3 z 5

Bohužel Neff, není z autorů, který mě oslovil.
U série jsem chvíli vyloženě trpěla a nebavila mě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krásná čarodějka v seznamech

v Právě čtených1x