Pět sovětských novel přehled

Pět sovětských novel https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149038/pet-sovetskych-novel-149038.jpg 4 2 2

Společným rysem novel pěti současných sovětských spisovatelů – M. Roščin: Řeka, M. Ganinová: Souhvězdí Blíženců, J. Nagibin: Někde u konzervatoře, V. Šukšin: Hledisko, A. Bitov: Mladý Odojevcev, hrdina románu, přibližujících životní styl dnešní sovětské společnosti, je láska a nekonvenčnost a důraz na citovou stránku.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pět sovětských novel. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
27.09.2022 4 z 5

Celkem zajímavé čtení.

Hall3006
06.12.2020 3 z 5

Tato sbírka, která se mi dostala do ruky díky knihobudce. Soubor povídek je velmi pestrý, některé jsou i hůře čtivé - hned první Řeka - mi dala dost zabrat, ale chtěl jsem se dostat k dalším a byl jsem odměněn dalšími novelami, které byli mnohem lepší. Asi nejlepší za mě Souhvězdí blíženců. Vzhledem k době vydání je to zajímavý pohled do sovětské společnosti okem nikoliv však propagandy, ale spisovatelů vnímající život obyčejných lidí, které politika nezajímá. Krásné tři hvězdy, protože knihu musím hodnotit jako celek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pět sovětských novel v seznamech