Pes baskervillský přehled

Pes baskervillský
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72900/bmid_pes-baskervillsky-uz9-72900.png 5 3854 3854

Nad blaty se opět nese hrozivé vytí, věštící smrt dalšího z rodu Baskervillů. Tajemství odvěké kletby chce však tentokrát odhalit samotný Sherlock Holmes...

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Josef R. Vilímek

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pes baskervillský. Přihlašte se a napište ho.

Budulman
včera 5 z 5

Jeden z nejklasičtějších příběhů ze světa Sherlocka Holmese a jeden z mála, kdy v téměř v celé knize Sherlock vlastně vůbec není a celý příběh je vlastně příběh dr. Watsona. A líbilo se mi to tak.
Tuze jsem si to užil. Jako že opravdu hrozně moc.
Film jsem viděl kdysi v osmdesátkách, žádnou novou verzi pak už ne.
Dodnes si ho pamatuju a teď mi jakoby naskakoval při čtení stránek obraz za obrazem a o to jsem si čtení užil víc.
Prostě klasika, kterou by si měl přečíst každý.

milary
22.05.2024 audiokniha 4 z 5

Psa Baskerwillského jsem četla, viděla a slyšela mockrát. A vlastně už je tohle proslulé dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona pro mě zajímavé spíš kvůli různosti zpracování. Jenomže, co si budem povídat? Pokud má člověk štěstí, že mu prokletí rodu Baskerwillů a strašidelně chmurné dění z něj vyplývající zprostředkovává četbou Vasil Fridrich, doprovází ho zlověstně lkavý houslí tón Pavla Šporcla, a nahrávka je opatřena (dnes už zdaleka ne úplně běžnou) bohatou zvukově - ruchovou výbavou...
Moc jsem si to užívala. Znovu.

danny_21
17.05.2024 3 z 5

Nemůžu tvrdit, že by detektivka byl vyloženě můj oblíbený žánr, nicméně vnímám Doylova nejznámějšího mistra dedukce Sherlocka jako klasiku klasik a pár jeho případů už mi prošlo rukama. V případě záhadného psího přízraku z blat, který má spadeno na rod Barskervillů a posledního dědice, který se vrátil do hrabství z JÚESEJ, se nekonalo bůhvíjaké nadšení. Důvodem bude logicky znalost zápletky a několikeré shlédnutí filmových variant, takže bohužel pátrající dvojici dávám slušný průměr – 70 %

Billy Summers, Medovník s pepřem a další knižní novinky (20. týden)

15.05.2022

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Kniha Pes baskervillský v seznamech