Pereira sa domnieva přehled

Pereira sa domnieva https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144685/bmid_pereira-sa-domnieva-IEc-144685.jpg 4 54 54

Novinár Pereira, hlavná postava románu, je predobrazom intelektuála, ktorý nesúhlasí s dianím okolo seba, ale nekoná. Domnieva sa, že sám nemôže nič ovplyvniť, okolnosti ho však stiahnu do víru udalostí. Situácia, v ktorej sa nachádza (mimochodom, vo filme ho skvele stvárnil Marcello Mastroianni), a pocity apatie
a bezmocnosti nie sú v našich zemepisných šírkach neznáme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Sostiene Pereira , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pereira sa domnieva. Přihlašte se a napište ho.

Ladys
24.10.2023 4 z 5

I malý, jak tvrdí Pereira, do svého světa uzavřený člověk, jak tvrdí Pereira, dokáže vystoupit ze svého stínu, dát si citronádu a omeletu a prostě udělat správnou věc, jak tvrdí sám sebou chvíli překvapený Pereira.
Díky formě psaní jsem si celou knihu myslel, že čtu zápis z výslechu a čím víc mi byl Pereira sympatický, čím víc jsem mu rozuměl, tím víc jsem se obával konce příběhu.
Pozornost čtenáře udržuje autorův cit pro drama, vypilování postav a vykreslení atmosféry tehdejší doby a diktatury v Portugalsku.

lentolog
08.10.2021 5 z 5

Biblioterapia a talasoterapia v jednom. Teším sa do Lisabonu.

kamilk
01.01.2021 5 z 5

Rozsahom neveľký príbeh, ktorý dobre odsýpa. Nechýba profilovanie postáv, stupňovanie zápletky, ani uspokojivý záver, ktorý čitateľa poteší. 95%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pereira sa domnieva v seznamech

v dalších seznamech2x