Pěkně podle abecedy přehled

Pěkně podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355479/bmid_pekne-podle-abecedy-ntS-355479.png 3 4 4

K čemu slouží lidem čtení? K zábavě i poučení! Všichni rodiče chtějí dát dětem jen to nejlepší. Ale tím nejlepším je přece vzdělání a jejich vlastní čas. A základem všeho vzdělání je čtení. Protože ten, kdo umí dobře číst, snadno získává informace, umí se správně vyjadřovat, rozšiřuje si přitom slovní zásobu a se získanými znalostmi dokáže úspěšněji čelit všem nástrahám života. Aby děti četly, tak se to musí nejprve naučit, a to nejlépe hravou formou, kdy si dítě hraje, a ani nevnímá, že se učí. Vždyť každé malé dítě si velice rádo prohlédne obrázky a chce vědět, co která písmenka znamenají. A tak mu maminka přeslabikuje nadpis v knížce, kterou mu zrovna čte. Tím zvědavost dítěte i touha po čtení a vědění nadále poroste. Zároveň tak buduje v dítěti hezký vztah ke knihám. Kniha Pěkně podle abecedy je právě tou knihou, která dětem poznávání písmen a základům čtení velmi napomůže, a to jak zábavnými říkankami o písmenkách, tak i výmluvnými ilustracemi. Kniha, kterou právě držíte v rukou, pomůže dítěti při pilování výslovnosti, rozšíření jeho slovní zásoby a usnadní mu vstup mezi čtenáře. Díky milým říkankám si procvičí paměť a naučí se správně mluvit. A co na to říká autor? „Nemohl jsem malým dětem psát písmenka letem světem, uspořádal jsem je tedy: „Pěkně podle abecedy“ Zdeněk Železný.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Edika

Pěkně podle abecedy , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pěkně podle abecedy. Přihlašte se a napište ho.

alef
23.11.2019 2 z 5

Nezbývá než se opakovat, komentáře, pane Železný, nejsou určeny pro reklamu autora, ale pro vyjádření, nás, čtenářů, prosím, respektujte to!

Jessybelle
01.01.2019 5 z 5

Četla jsem s předškolákem, který mi pak hledal ve slovech dané písmeno. Pobavili jsme se i poučili.

alef
28.02.2018 2 z 5

to zzlatý: to platí pro všechny Vaše práce, pane Železný, komentáře jsou prostorem pro vyjádření nás, čtenářů, nejsou určeny pro reklamu autora

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pěkně podle abecedy v seznamech

Zdeněk Železný
česká, 1954