Plamen Olympu přehled

Plamen Olympu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472702/bmid_plamen-olympu-mgH-472702.jpg 5 9 9

Pegas série

Městem otřásá zuřivá bouře a Emily je sama doma, když na střeše jejího domu přistane zraněný Pegas. Emily si okřídleného koně okamžitě zamiluje a snaží se mu pomoct. Netuší však, že spolu s Pegasem se ocitne uprostřed války římských bohů s hrozivými čtyřrukými příšerami. Její život se od té chvíle navždy změní. Dokáže dívka spolu s novými přáteli – bohyní Dianou, olympským zlodějíčkem Paelanem a chlapcem Joelem – zachránit Pegase a s ním všechny bohy dřív, než dohoří Plamen Olympu?... celý text

Literatura světová Mytologie Pro děti a mládež
Vydáno: , Bambook

Pegasus and the Flame , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Plamen Olympu. Přihlašte se a napište ho.

Medasek
15.02.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, i když už nejsem úplně v určené věkové kategorii. Pegas je velmi dobrá postava a Emily se mi také líbila.

Venda32
01.01.2022 5 z 5

Knihu jsem víceméně náhodou sehnal pro šestiletou dceru, která koně miluje (Pegas odpustí :-). A náhoda opravdu super. Příběh má hlavu a patu (je to scifi, ale autorka nic jiného neslibuje), graduje od začátku směrem ke konci.
Příběh při čtení vtáhl i mě a manželku, takže jsme zvědaví na pokračování :-)

Jajiinka
01.12.2021 5 z 5

Hodnocení 5⭐/5⭐

Příběh Emily a Joela je moc zajímavý, v dětských očích se obyčejný svět mění ve svět, kde existuje Olymp a mýty se stávají skutečností. Samotná Emily ovšem toho moc o římské mytologii neví, naštěstí jí přijde na pomoc Joel, který doslova miluje mytologii a vše kolem ní. A také jen Joel dokáže objektivně vyhodnotit, jak se, ke komu chovat, proto když do obyčejného světa také zavítá bohyně Diana, nabádá Emily, aby se k ní chovala s úctou (v čemž vidím ponaučení pro dnešní děti, které ztrácí úctu). To ovšem není jediné ponaučení v této knize, je jich tam skryto mnoho. Ať už se jedná o lásku, o víru, o to uvěřit, a naopak získat si důvěru jiného člověka, a hlavně se zde jedná o rozpoznání dobra a zla...

---------- celou recenzi si můžete přečíst v záložce RECENZE / SÉRIE O PEGASOVI, DĚTSKÁ KNIHA S NÁDECHEM ŘÍMSKÉ MYTOLOGIE / Janča, fantasyscifisvet.com-------------

Knižní novinky (22. týden)

30.05.2021

Kniha Plamen Olympu v seznamech

fantasy pro děti dětská dobrodružství římská mytologie

Kate O'Hearn
kanadská, 1950