Pavučina přehled

Pavučina
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29823/pavucina-29823.jpg 4 247 247

Osamělý ostrůvek ztracený uprostřed vodní pustiny Tichého oceánu se stává dějištěm pokusu o vybudování ideálního města budoucnosti. Nikdo z osadníků však netuší, že ostrov skrývá osudné tajemství. Jestliže se v románu Den trifidů postrachem lidstva staly podivné kráčející rostliny, tentokrát se kolonisté ocitají tváří v tvář miliardám jedovatých pavouků. Co způsobilo vznik tohoto mutantního plemene? Radioaktivní spad nebo snad kletba dávno mrtvého kouzelníka…? John Wyndham, slavný mistr katastrofických románů, nezůstává čtenáři ani tentokrát nic dlužen. Pavučina však není jen pouhý horor, je to také barvitý příběh o střetu dvou civilizací, dvou odlišných světů a filozofií.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fuego , Beta-Dobrovský

Web , 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pavučina. Přihlašte se a napište ho.

Petraadeen
17.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Už to mi bolo divné, že sa autor veľa venoval histórii ostrova, a nie Projektu. Potom to dalo zmysel, o čom to celé je. Čakala som drámu medziľudských vzťahov typu Big Brother a iných utopistických izolovaných skupinách ľudí..čiže som ostala celkom prekvapená.

Maslojed
10.11.2023 3 z 5

V dobe kdy jsem to cetl, me nejvic fascinovalo, z nejakeho duvodu, ze to vyslo az po autorove smrti... kazdopadne fajn jednohubka, na dnesni dobu mozna nicim vyjimecna a zbytecne nataha povidka, ale jinak dobry.

Hotovson
20.02.2022 3 z 5

Od knížky co má 112 stran bych teda čekal, že se v ní začne dít něco zajímavýho dřív než v půlce. Ta první byla utrpení, popis výpravy a ostrova šel shrnout na pár stránkách, ne na padesáti. Od chvíle připlutí na ostrov a objevení pavouků se to už zlepšilo, přesto neměla knížka takovej spád jako bych očekával a určitě měla potenciál, ze kterýho šlo dostat daleko víc. Postavy byly celkem jalový, ale to by asi tak nevadilo, když se o většinu beztak postarali pavouci, takže nebyl ani prostor se s nima nějak víc seznámit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pavučina v seznamech

v Právě čtených1x