Pátý elefant (limitovaná sběratelská edice) přehled

Pátý elefant (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512077/bmid_paty-elefant-ZJW-512077.jpg 5 957 957

24. díl sběratelské edice Zeměplochy s kouzelnými obálkami a barevnou ražbou, jejichž autorem je Joe McLaren.

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Fifth Elephant , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pátý elefant (limitovaná sběratelská edice). Přihlašte se a napište ho.

Johannus
15.05.2024 5 z 5

Za mě nejlepší (zatím) kniha z linie Hlídky. Tračník, Gaspoda a Sybila byli skvělí, jeho excelence Elánius drsný, Karotka vůdčí a Igorové úslužní...

Perkonamel
23.04.2024 4 z 5

Celkem povedená zeměplocha. Bohužel jsem už od vnímal, jakoby knihu překládal někdo jiný, než pan Kantůrek. Jednou za čas mi některé z vět nedávaly smysl, musel jsem jej číst několikrát, a třeba ani v kontextu nepochopil. Díky toho a nakonec i kvůli příběhu dávám 70 %

"Dělá tyhlety gumové ochrany, sire, reservatýry."
"Aha. Preservativy."
"Spousta lidí s takovými věcmi nesouhlasí, sire."
"Ano, já vím."
Tračník se zase narovnal do pozoru. "Co se mě týka, nepovažuju to za normální. Je to proti přirozenému běhu věcí."
Vetinari vypadal užasle. "Takže vy svou potravu konzumujete syrovou a spíte na stromě?"

1871
18.03.2024 4 z 5

Diplomacie a politika. Tohle téma nakousl Pratchett už několikrát, ale nikdy takhle z blízka. V situaci a v zemi, kde není centrální moc, kde se o moc přetahují 3 dědičné mocenské síly a tradice i postavení vlastní třídy je pro tyto síly důležitější než celkový rozvoj vlastní země.
Okrajové téma je zneužití pravomoci u člověka, který se dostane na vysokou pozici, na kterou nemá kvalifikaci ani buňky. Navíc ve službách policie, kde se předpokládá plnění rozkazů. A tady stály rozkazy za to.
Není to jen fantasy a komedie. Je to opravdová sociální kritika.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pátý elefant (limitovaná sběratelská edice) v seznamech

v Právě čtených4x