Patagónia přehled

Patagónia https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254649/mid_patagonia-254649.jpg 4 57 57

"Mladý hrdina novely Patagónia hocičo hrá - výtržníctvo, recesiu, ležérnosť - ale veľmi dobre vie, čo chce. A stavia všetko na jednu kartu, riskuje. Za cenu odchodu zo štúdií a roztržky s rodičmi skúša svoje literárne schopnosti na voľnej nohe. Za cenu spoločenských škandálov získava lásku vydatej ženy. Východisko z bludného kruhu "psích dní" nachádza v duchu autorského kréda: Odvážny vie o priepasti, a hoci sa jej bojí, ide k nej, túži ju preskúmať a preklenúť."... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , KK Bagala (Koloman Kertész Bagala)

Patagónia , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Patagónia. Přihlašte se a napište ho.

Majto
30.05.2023 4 z 5

Môj druhý kontakt s Mitanovou tvorbou a som očarenejší ako predtým. Mám rád tento štýl, ktorý v hlave čitateľa dokáže vyvolávať obrázky vlastného života a spomienky len na základe prečítaného. Už teraz som si istý, že chcem vydané veci tohto autora mať komplet.

Martin-M
03.02.2023 5 z 5

Prvá Mitanova novela rovnako úderná ako prvé poviedky!

smazenaryba
29.01.2022 3 z 5

Obsahovo a formálne skôr tuctové dielko. Zaujímavejšie začne byť, keď sa naň pozriete z pohľadu autorovej tvorby. Predstavuje prvý väčší predel ako literárny tak aj osobný. Aj bez toho, aby bol čitateľ znalcom autorovho života, vie, že ide o veľmi osobné dielo poznačené skutočnými skúsenosťami a špecifikami svojej doby.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Patagónia v seznamech

v Právě čtených1x