Päť príčin nefunkčnosti tímu přehled

Päť príčin nefunkčnosti tímu
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347817/mid_pat-pricin-nefunkcnosti-timu-XDm-347817.jpg 4 8 8

Po prvých dvoch týždňoch pozorovania problémov v DecisionTech mala Kathryn Petersonová plno pochybností, či vôbec mala zobrať pozíciu výkonnej riaditeľky. Nebolo to ťažké rozhodovanie. Predstava ničnerobenia na dôchodku ju otravovala a takéto výzvy ju priťahovali. Nemohla však vedieť, aký nefunkčný bude jej nový tím a že jej budú podriadení hádzať pod nohy také nepríjemné polená... V knihe Päť príčin nefunkčnosti tímu ponúka Patrick Lencioni fiktívny príbeh o líderstve, ktorý je rovnako pútavý a poučný, ako jeho ďalšie knihy, ako napríklad „The Five Temptations of a CEO“ (Päť pokušení výkonného riaditeľa) a „Death by Meeting“ (Príčina smrti: míting). V tejto knihe obracia Patrick svoju prenikavú pozornosť a rozprávačský talent k fascinujúcemu a komplexnému fenoménu tímovej spolupráce. Kathryn Petersonová, nová výkonná riaditeľka DecisionTech, musí čeliť vážnej kríze vo vedení: ak sa nepodarí zjednotiť rozložený tím kľúčových ľudí, celá firma sa môže rozpadnúť. Podarí sa jej to? Alebo ju predstavenstvo odvolá? A prežije to firma vôbec? Lencioniho príbeh slúži ako stála pripomienka, že líderstvo nevyžaduje len potrebné znalosti a zručnosti, ale rovnakú dávku odvahy. Prostredníctvom príbehu odhaľuje päť hlavných príčin, prečo aj tie najlepšie tímy často zápasia s vlastným fungovaním. Navrhuje užitočný model a nástroje, pomocou ktorých je možné tieto nefunkčnosti odstrániť a vybudovať zladený, efektívny tím.... celý text

Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Porta libri

The Five Dysfunctions of a Team , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Päť príčin nefunkčnosti tímu. Přihlašte se a napište ho.

vanchovi
22.02.2023 5 z 5

Veľmi užitočné informácie zabalené do jednoduchého príbehu, ktorý má dosť jednostranne napísané charaktery jednotlivých postáv. Ako už bolo spomenuté v komentároch, na konci knihy je zhrnutie princípov, ale mne osobne to dalo oveľa viac, keď to bolo podané aj s príbehom. Opäť kniha, ktorú ocenia najviac ľudia z korporátneho prostredia, ktorí pracujú v tímoch. Ostatným by som to neodporúčal.

heliiinka
02.02.2022 5 z 5

Přínosná kniha pro vedení lidí, kdy je vše uvedeno na konkrétním příkladu/příběhu. Občas mi příběhová část přišla až zbytečně zdlouhavá, myšlenky však měla dobré. Některé věci se rozhodně dají využít v praxi. Viz konkrétní příklady, co dělat nebo test týmové práce na konci knihy.

Franklin
09.02.2020 5 z 5

Knížka obsahuje spoustu zajímavých, praktických, užitečných rad a nápadů. Příběh v knížce je čtivý a pěkně ukazuje praktické použití myšlenek z knihy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Päť príčin nefunkčnosti tímu v seznamech