Pasažier je smrť přehled

Pasažier je smrť
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103562/bmid_pasazier-je-smrt-X6f-103562.jpg 3 7 7

Najprv profesia novinára, potom skúsenosti vojnového stíhača a nakoniec prax skúšobného pilota, to všetko bolo výbornou školou pre autora tejto knihy, ktorej dej uvádza čitateľa do prostredia letiska, medzi skúšobných pilotov. Na pozadí vzrušujúcich príbehov sa čitateľ zoznamuje s prácou i so súkromným životom týchto tvrdých chlapov. V ich živote sa každodfenná práca mení na dobrodružstvo a naopak, dobrodružstvo sa stáva každodennou záležitosťou. Hlavnou postavou je pilot Viktor, zoznámite sa s jeho prácou aj súkromným životom...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladé letá

Net , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pasažier je smrť. Přihlašte se a napište ho.

former3980
27.12.2020 2 z 5

Čo človek v mladosti zanedbal... tak som siahol do regálu a prečítal. Prvá časť výborná. Letci, dramatické situácie - dobré opisy, v tejto oblasti boli Rusi vždy machri. Čitateľ prežije aj tých Alexejov Alexejovičov, aj sovietsku armádnu subordináciu... Trochu vadí démonizácia hlavného hrdinu, ktorý pristane aj bez motora a popri tom stihne recitovať verše - proste Chuck Norris Made in USSR. Zato druhá časť čistá katastrofa. Chabarov sa rozbije niekde v tajge, skončí s početnými zlomeninami v miestnej nemocnici a už len medituje. Naopak, súdruhovia sa ho snažia dopraviť za každú cenu do Moskvy (asi)... Mal som to fakt problém dočítať. Navyše ho autor nechá 5 strán od konca exnúť... nuž hrdina Sovietskeho zväzu. Za mňa max 60 percent

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pasažier je smrť v seznamech

Anatolij Markuša
ruská, 1921