Parížska knižnica přehled

Parížska knižnica https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465980/bmid_parizska-kniznica-zUZ-465980.jpg 4 328 328

Paríž 1939. Mladá, ambiciózna Odile Souchetová získava vysnívanú prácu v Americkej knižnici a črtá sa jej nádejný vzťah so šarmantným policajtom. Do mesta zakrátko vpochodujú nacisti a hrozí, že stratí všetko, čo jej je drahé vrátane milovanej knižnice. S priateľmi knihovníkmi využijú vlastné zbrane, knihy, a postavia sa im na odpor. Po skončení vojny však miesto oslavy slobody okúsi Odile trpkosť neodpustiteľnej zrady. Rok 1984. Študentku Lily v montanskom malomeste zaujme postaršia osamelá suseda, celkom odlišná od miestnych obyvateľov. Čím viac sa dozvedá o jej minulosti, tým viac ju prekvapuje, že ich spája nielen láska k jazyku, podobné túžby či dokonca sklon k závisti, ale aj dávne temné tajomstvo. Silný príbeh motivovaný reálnymi udalosťami ukazuje, aké nedozerné dôsledky majú naše rozhodnutia a že človeka určujú jeho vzťahy – k rodine, známym, no i k spisovateľom. Je to príbeh o láske, priateľstve a moci literatúry spájať ľudí dobrej vôle.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Paris Library , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Parížska knižnica. Přihlašte se a napište ho.

Luca84
22.05.2024 5 z 5

Krásný příběh. O víře v dobro, o přátelství, o síle knih a příběhů, o naději. Knihomol bude z Pařížské knihovny nadšen. Tuhle si někdy přečtu ještě jednou. :)

Zdenas5
04.05.2024 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Čekala jsem trochu víc.

misssicccka
02.05.2024 5 z 5

To byla takova nadhera. Kniha je nabita knihami. Odnesete si z ni mozna jako ja seznam knih, ktere si budete chtit precist.
Pribeh je silny. Necekejte zadny valecny naturalismus, ale i tak vas valka v Parizi zasahne. A stejne tak vas zasahne Montana.
Mela jsem to lehci v tom, ze jsem poslouchala audioknihu a ta byla proste skvela a bezvadna.
Drobne minus to ma. Trosku premyslim, jestli ten konec je odvaha nebo zbabelost. Takze? Kniha me nuti premyslet a to je to, co ma kniha udelat.

Knižní novinky (27. týden)

04.07.2021

Knižní novinky (14. týden)

04.04.2021

Knihy a myšlienky sú ako krv, musia cirkulovať, len vďaka nim prežijeme.

Ľudia sú zvláštni, nevedia vždy, čo by mali spraviť alebo povedať. Nemajte im to za zlé, nikdy neviete, čo sa skrýva v ich srdciach.

Život je boj. Musíte se rvát o to, co chcete

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Parížska knižnica v seznamech

v Právě čtených10x