Papouškův teorém přehled

Papouškův teorém
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47313/bmid_papouskuv-teorem-LEX-47313.jpg 5 17 17

Úkladný zločin z amazonského pralesa řeší skupina amatérů v Paříži na pozadí historie matematiky a jejích velikánů. Pan Ruche je starý ochrnutý pařížský knihkupec. Jeho dávný přítel, žijící v amazonském pralese mu narychlo posílá svou unikátní knihovnu matematických spisů, o kterou kdosi tvrdě usiluje. Vzácné knihy třídí knihkupec za pomoci svých mladých přátel, které při této příležitosti uvádí do dějin matematiky a seznamuje je s nejvýznačnějšími osobnostmi a jejich dílem. Muž v brazilském pralese uhoří ve svém domě a ani pan Ruche a jeho přátelé nejsou uchráněni nátlaku zločinců z mafie, kteří usilují o výsledky bádání vědce z pralesa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Le théorème du perroquet , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Papouškův teorém. Přihlašte se a napište ho.

Dámaskloboukem
24.04.2022 4 z 5

+ kniha afrického autora / ČV 2022/
- špatně se shání. Knihovna ji nenabízí ani vázanou ani jako e-knihu. Nelze koupit v žádné elektronické verzi. Jediným zdrojem jsou knižní internetové antikvariáty.
+ autor má neuvěřitelné znalosti matematiky včetně její historie. Opravdu génius.
- není to detektivka ani společenský román. Což jsem čekala.
+ spíš zajímavě podaná učebnice matematiky.
- smyslem knihy jsou výpočty, teorie, důkazy. Všichni hrdinové jsou tam hlavně proto, aby to nebylo jen o matematice. Dělají číslům takové “křoví”.
+ četla jsem to s výraznou úlevou, že z matematiky už nikdy nebudu zkoušená
- knížku, i když je velmi hodnotná, pošlu dál.
I po jejím přečtení, jedinou atraktivní záležitostí z tohoto oboru pro mě zůstává jistý Pavel Zlatnický, který na základce chodil do vedlejší matematické třídy, sbíral body na olympiádách a já jsem ho kolem lyžáku v 7. třídě platonicky milovala.
Jsem holt humanitní typ - se mnou nepohne ani papoušek.

Danuše7
04.03.2022 5 z 5

Kniha by měla sloužit jako povinná četba na středních školách. studenti by poutavě pronikli do tajů matematiky. Měli bychom více matematiků.

petra7309
07.02.2021 5 z 5

Úžasné, zábavné, dechberoucí.
Pro mě určitě ne kniha pro děti, je to velmi hluboký příběh, lidský, zajímavý, ve kterém skoro nic není jak se zdá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Papouškův teorém v seznamech

v Právě čtených1x