Papouščí nářek přehled

Papouščí nářek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105442/papousci-narek-105442.jpg 5 10 10

Autor na základě řady věrohodných vyprávění a svých bohatých zkušeností analyzuje různé „nadstandardní“ typy chování zvířat. Vybírá si tak malou, ale o to zajímavější část etologie: do jaké míry jsou různá zvířata schopna vlastního přemýšlení a uvědomění si sebe sama. Všímá si rovněž těch schopností, které jsou většinou uváděny jako čistě lidské, např. smyslu pro humor, znalosti hodnoty peněz, přátelství, vděku, lásky nebo naopak vypočítavosti, pomsty, zrady či smutku. Poutavě a humorně líčené krátké příběhy ze zoologických zahrad připomínají populární knihy Geralda Durrella.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Paseka

The Parrot's Lament , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Papouščí nářek. Přihlašte se a napište ho.

knihoun
01.01.2020 5 z 5

Knížka kteří pohladí srdce každému, kdo má rád zvířata. Je to o tom, jak zvířata, nejen papoušci, ale i lidoopi, šelmy, kytovci, různě projevují dvou chytrost, úsudek i emoce. A v žádném případě to nesklouzává do žádných fantasmagorii, napsal to odborník na chování zvířat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Papouščí nářek v seznamech

zvířata, fauna etologie