Panna ve zbroji přehled

Panna ve zbroji https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87672/bmid_panna-ve-zbroji-uhp-87672.jpg 4 76 76

kniha Panna ve zbroji je knihou o věrnosti, statečnosti, víře a pokoře. Líčí nejpodivnější životní historie sedmnáctileté dívky, která se stala zachránkyní Francie. O jejím osudu vypráví mark twain ústy Ludvíka de Conte, sekretáře a pážete Johanky, druha jejích dětských her, přítele, který s ní setrval od začátku do konce, a byl také poslední, koho se její ruka dotkla na této zemi...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Svoboda

Personal Recollections of Joan of Arc , 1896

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Panna ve zbroji. Přihlašte se a napište ho.

tereza0319
27.05.2023 4 z 5

Je to psáno stylem středověkých příběhů, něco na způsob Tristrama Shandyho nebo Jakuba a jeho pána, až jsem čekala, kdy se objeví něco, z čeho pochopím, že si ze mě autor utahuje. Nestalo se. I když je z díla cítit upřímný obdiv a úcta k hrdince, jak už tu píše Hobo, Loukotkové se podařil silnější emoční zásah, přestože v knize o Johance pojednává spíš okrajově. Nicméně, Mark Twain určitě napsal knihu, kterou je třeba číst.

vladislav6610
23.09.2022 5 z 5

Překvapivé a pro mě nečekaně podrobné na Marka Twaina.

Hobo
29.03.2022 4 z 5

Životní příběh Jany z Arku je fascinující a nelze se jím v duchu nezabývat. Fakt ale je, že zpracování Jarmily Loukotkové na mne působilo emočně silněji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Panna ve zbroji v seznamech

v dalších seznamech9x