Pánbíčkáři přehled

Pánbíčkáři https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331822/mid_panbickari-Dxm-331822.jpg 4 3 3

Odkud se vzal polský katolicismus? Když se řekne Polsko, první asociací českého čtenáře je katolicismus. Jak a kdy došlo k tak úzkému propojení národa a náboženství? Kniha Pánbíčkáři. Odkud se vzal polský katolicismus? se pokouší najít na tuto otázku odpověď. Nespokojuje se přitom s jednoduchými stereotypy. Čtveřice renomovaných autorů zkoumá tento fenomén z historické, sociologické a filosofické perspektivy. Neopomíjí zásadní historické milníky tisíciletého vývoje křesťanství v Polsku, hlavní pozornost však překvapivě věnuje moderním idejím a relativně nedávným společensko-politickým fenoménům, které tvoří současnou podobu polské kultury a národní identity.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pánbíčkáři. Přihlašte se a napište ho.

Jezinkabezinka
28.07.2017 3 z 5

Soubor statí, kdy za přínosné považují jen ty první a poslední. Prostřední se zabývají příliš filosofickými až teologickými otázky, což je pro průměrného čtenáře těžko stravitelné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pánbíčkáři v seznamech

v Právě čtených1x