Paměti Hitlerova tlumočníka přehled

Paměti Hitlerova tlumočníka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211507/bmid_pameti-hitlerova-tlumocnika-pQu-211507.JPG 4 6 6

Kniha zachycuje v chronologickém sledu vývoj zahraniční politiky třetí říše v desetiletí od roku 1935 do roku 1945. Autor se nepozastavuje pouze u všeobecně známých událostí z tohoto období, jež měly celoevropský význam, ale uvádí čtenáře svými osobními postřehy do zákulisí četných jednání a politických rozhovorů nejvyšších představitelů Itálie, Německa, Anglie, Francie, Sovětského svazu, Japonska, USA a mnoha dalších zemí, jak je poznal při své činnosti oficiálního překladatele a tlumočníka německého ministra zahraničí.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

Statist auf diplomatischer Bühne , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paměti Hitlerova tlumočníka. Přihlašte se a napište ho.

habs
17.03.2017 4 z 5

Bylo zajímavé vidět popis války z druhé strany včetně zákulisních jednání popsaných přímým účastníkem na německé straně. I když se autor měl spíše za obdivovatele demokracie než nacistu.
Pro mě byl nejlepší popisovaný rok 1938 - bylo poučné vidět co předcházelo Mnichovské dohodě - jak Angličané a Francouzi se s Hitlerem snažili za každou cenu dohodnout jen aby předešli válce. Napadení Polska pak už pro ně byla jen pověstná poslední kapka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Paměti Hitlerova tlumočníka v seznamech