Otázka sociální I., II. přehled

Otázka sociální I., II. https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45924/otazka-socialni-i-ii-45924.jpg 5 3 3

Kritický rozbor nejdůležitějších myšlenek světových teoretiků socialismu. Analýza komunismu ukazuje na základní nedostatky teoretických přístupů marxistů. Komentovaná reedice dřívějších vydání. Spisy TGM sv. 9–10, ed. Jindřich Srovnal

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Otázka sociální I., II.. Přihlašte se a napište ho.

Tatopulos
24.05.2019 5 z 5

Výborná kniha,ale nejsem si jistý, jestli Masaryk četl vše od Marxe a Engelse. Také některá Marxova díla byla vydána až v 30 letech 20.století. S některými Masarykovými výhradami se souhlasit nedá, ale i tak je to kvalitní úvod nejen do marxismu, ale i do socialismu a k socialistické literatuře. Skvělé filosofické úvahy o organicismu, sociologii, třídách, třídním boji. Masaryk sám v této knize říká- "nesouhlasím s marxismem, ale uznávám Marxe." Masaryk s některými myšlenkami Marxovými souhlasí, protože sám Masaryk sám se hlásil k socialismu. Což se dnes, když se tak často mluví o TGM z neznámého důvodu nepřipomíná...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Otázka sociální I., II. v seznamech