Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I., II., III. - IV. přehled

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I., II., III. - IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290351/osudy-dobreho-vojaka-svejka-za-svet-RGs-290351.jpg 4 1385 1385

Dobrý voják Švejk je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav nejen české, ale i světové literatury. Svědčí o tom spolu s četnými vydáními doma a v zahraničí také skutečnost, že se z díla stala v pravém slova smyslu klasika, která se neustále čte a cituje. Možná bychom mohli mluvit i o součásti naší národní povahy, ať už v dobrém nebo pejorativním smyslu. Švejk, hostinský Palivec, polní kurát Katz, nadporučík Lukáš, sapér Vodička, Baloun a další postavičky nadále žijí svým životem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I., II., III. - IV.. Přihlašte se a napište ho.

Alto98
předevčírem 3 z 5

První díl dobrý, pak už kvalita klesá a je to příliš upovídané.

Benny215
19.05.2024 4 z 5

Tak tohle je klasika, co je ale zvláštní, nikdy jsem od Haška nedokázal přečíst něco jiného, jako kdyby tohle ani nenapsal on.

Emik87
13.02.2024 5 z 5

Asi moje nejmilejší knížka od českého autora. Kdysi jsem jí uměla skoro zpaměti a i dnes si spoustu dialogů a situací vybavím zcela přesně. Je až neuvěřitelné, jak se dá aplikovat i do dnešních dnů.

Tiché hlasy, Královský život a další knižní novinky (10. týden)

03.03.2024

Ještě jsme se nepotkali, Pod hladinou a další knižní novinky (33. týden)

13.08.2023

Každé přiznání ztěžuje zapírání a navopak.

Jestli vede někoho policejní strážník odpověděl Švejk je to těžký moment v životě lidským.

Kniha Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I., II., III. - IV. v seznamech

v Právě čtených46x
v Přečtených2 154x