Osudy dobrého vojáka Švejka III-IV přehled

Osudy dobrého vojáka Švejka III-IV https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310516/bmid_osudy-dobreho-vojaka-svejka-iii-iv-MvM-310516.jpg 4 203 203

S obrázky Josefa Lady. Dobrý voják Švejk je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav nejen české, ale i světové literatury. Svědčí o tom spolu s četnými vydáními doma a v zahraničí také skutečnost, že se z díla stala v pravém slova smyslu klasika, která se neustále čte a cituje. Možná bychom mohli mluvit i o součásti naší národní povahy, ať už v dobrém nebo pejorativním smyslu. Švejk, hostinský Palivec, polní kurát Katz, nadporučík Lukáš, sapér Vodička, Baloun a další postavičky nadále žijí svým životem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudy dobrého vojáka Švejka III-IV. Přihlašte se a napište ho.

cziss
02.11.2023 3 z 5

Poslední dva díly se dějově motají v kruhu a hodně námětů se opakuje. Ale i tak se nedá říct, že by mě to nebavilo, protože hlavní náplní knih jsou Švejkovy povedené příběhy. Přestože je čtvrtý díl nedokončen je relativně uzavřen. Kritika armády a tehdejšího zřízení se otupila do absurdního humoru, což je možná škoda. Celkově to stojí za přečtení.

sajanka
18.07.2023 5 z 5

Filmové zpracování nemá chybu, můžu vidět pořád do kola. Ke knize se občas ráda vracím.

Clivicus
17.09.2022 3 z 5

První i druhý díl oplývaly svérázným humorem, jehož značnou absencí tato poslední kniha, třeba jinak dobrá, nedosahuje umu předchozích dílů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Osudy dobrého vojáka Švejka III-IV v seznamech

v Právě čtených8x