Osudy dobrého vojáka Švejka. Díl III a IV. přehled

Osudy dobrého vojáka Švejka. Díl III a IV.
https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82535/bmid_osudy-dobreho-vojaka-svejka-dil-iii-FKv-82535.JPG 4 211 211

Třetí díl "Slavný výprask" a čtvrtý díl "Pokračování slavného výprasku" ze třísvazkového vydání, Sotva máme jiného spisovatele, jehož dílo kdy získalo takové proslulosti jako Haškovy "Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války". Není to jen pro lidový, nádherný humor vyprávění, které rozesměje největšího škarohlída - je to též proto, že nesmrtelný hrdina Švejk je symbolem člověka z lidu, který si nalezl svou taktiku proti obludnosti války, proti představitelům zahnívajícího c. k. mocnářství, zkostnatělým ouřadům, pokryteckým velebníčkům, nadutým, omezeným a hrabivým důstojníkům, krátce proti všem služebníkům těch, kteří z touhy po zisku hnaly lid na válečné jatky. 301-13-484 301 13 484 - 65946/51/4/III1 - 1411 - 5%... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudy dobrého vojáka Švejka. Díl III a IV.. Přihlašte se a napište ho.

cziss
02.11.2023 3 z 5

Poslední dva díly se dějově motají v kruhu a hodně námětů se opakuje. Ale i tak se nedá říct, že by mě to nebavilo, protože hlavní náplní knih jsou Švejkovy povedené příběhy. Přestože je čtvrtý díl nedokončen je relativně uzavřen. Kritika armády a tehdejšího zřízení se otupila do absurdního humoru, což je možná škoda. Celkově to stojí za přečtení.

sajanka
18.07.2023 5 z 5

Filmové zpracování nemá chybu, můžu vidět pořád do kola. Ke knize se občas ráda vracím.

Clivicus
17.09.2022 3 z 5

První i druhý díl oplývaly svérázným humorem, jehož značnou absencí tato poslední kniha, třeba jinak dobrá, nedosahuje umu předchozích dílů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Osudy dobrého vojáka Švejka. Díl III a IV. v seznamech

v Právě čtených9x