Osudové okamžiky XX. století přehled

Osudové okamžiky XX. století https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386882/bmid_osudove-okamziky-xx-stoleti-q4X-386882.jpeg 4 15 15

V populárně naučné knize renomovaného autora tohoto žánru, dlouholetého spolupracovníka MF Dnes, Karla Pacnera, jsou popsány klíčové události, které ve světových dějinách minulého století znamenaly výrazné změny: od vzniku chorobné ideologie komunismu, přes totalitní režimy a celosvětové konflikty až po pád železné opony. Každá ze čtrnácti kapitol je doplněna o stručné vysvětlení pojmů, které se k danému období vážou, v publikaci nechybí ani obsáhlý jmenný rejstřík. Dvacáté století bylo patrně nejkrutější v celé historii lidstva. Ovšem pohled na moderní dějiny nás zároveň přivádí k otázce: jaké dobré či špatné dědictví přinese toto století našim potomkům, obyvatelům století jednadvacátého? Druhé vydání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudové okamžiky XX. století. Přihlašte se a napište ho.

pupopony
30.05.2022 5 z 5

Super kniha bez chyb

Ilona70
08.08.2021 odpad!

Knihu jsem začala s nadšením číst, a velmi brzy jsem ji odložila. Jedná se o literaturu faktu a jako takova by neměla obsahovat chyby. Autorovi se pletou rodinne vazby - švagr nebo bratranec všecko jedna rodina. Když takove nepresnosti najdu, nemam už chuť číst dál, protože si říkám kolik chyb tam asi je, o kterych nevím. Čtu to proto abych se něco dozvěděla a vlastně pochybuji jestli je to pravda. To se da odpustit v historickem románu, ale ne v tomto žánru. Škoda autor napsal hodně knih se zajímavými tématy, ale už mu prostě nevěřím.

LadyKet
24.06.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha.

Knižní novinky (13. - 26. srpna)

13.08.2018

Kniha Osudové okamžiky XX. století v seznamech