Ostrov včerajšieho dňa přehled

Ostrov včerajšieho dňa https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111621/bmid_ostrov-vcerajsieho-dna-UsJ-111621.jpg 4 227 227

Tretí román úspešného talianskeho spisovateľa, autora slávneho románu Meno ruže, sa odohráva v 17. storočí, v období tridsaťročnej vojny a moreplavieb. Ecovo rozprávanie zahŕňa celú rekonštrukciu dobového poznania a životného štýlu: cestovateľstvo, astronómiu a astrológiu, mastičkárstvo i mágiu. Verše prebásnili Viliam Turčány a Mária Štefánková Vydanie druhé... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

L'isola del giorno prima , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov včerajšieho dňa. Přihlašte se a napište ho.

BloodyMass
28.02.2024 5 z 5

Kdysi jsem četl jako čtrnáctiletý a byl to Ecův průměr, po třiceti letech musím uznat, že se jedná o dílo skvostné, námětem, vhledy, obrazotvorností, teoriemi..Toho člověka čtenář může milovat nebo nepochopit..

Teraesa
24.09.2023 4 z 5

Tak to bolo náročné ale zaujímavé čítanie. Milujem to, ako Eco v príbehu podáva vtedajšie konšpiračné teórie a stavia na tom svoj svet. Ešte výraznejšie to možno vidieť v Baudolinovi. Dokonalý filozofický úlet.

freejazz
03.04.2023 2 z 5

fakt som sa snažil, ale nezvládol som to. bolo tam oveľa menej zaujímavého materiálu, balast vyhral. a aj keď som narazil na svetlé body a úžasný Ecov štýl, po chvíli to zasa zapadlo.
možno si to prečítam inokedy, ale teraz nie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ostrov včerajšieho dňa v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech2x