Osmý sešit přehled

Osmý sešit https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263779/bmid_osmy-sesit-J11-263779.jpg 5 2 2

Intimní sbírka intimních básní prodchnutých vírou, venkovem, moudrostí. Svou skromností a civilností výjimečný jev na české poetické scéně.

Poezie
Vydáno: , Dauphin

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osmý sešit. Přihlašte se a napište ho.

Burinkacdbd
17.07.2019 5 z 5

Smysluplné verše nad kterými jsem nemusela příliš přemýšlet. Moje první setkání s autorem, dávám plný počet *.

Přečteno: červenec 2019

puml
19.02.2016 4 z 5

Básně Petra Mazance jsou minimalistickými záznamy všedních událostí, které svou zdánlivou banálností vypovídají o současném životě na venkově víc, než se na první pohled může zdát. Civilní básně s nádechem křesťanské spirituality v často velmi originálním provedení - s nadhledem, s lehkým humore a ironií. Některé básně mají až Reynkovský zpovědní ráz. Jediná výtka směřuje k množství někdy až příliš prostoduchých a jednotvárných básní, které působí jako vata, a bez nichž by byla dle mého názoru sbírka koncentrovanější. Ale v celku je to pro mě pořád nadprůměr oproti většině současné básnické produkce. Samotná úprava knihy a fotografie na obálce vkusně doplňuje vyznění sbírky. Dá se říct, ze Petr Mazanec našel v nakladatelství Dauphin ideálního vydavatele svých básní. Úprava knihy (papír, font, barva a fotografie) zde dělá opravdu mnoho.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Osmý sešit v seznamech

Petr Mazanec