Cval rytířských koní přehled

Cval rytířských koní https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35543/mid_cval-rytirskych-koni-io5-35543.jpg 4 210 210

Orel a lev série

První díl volného cyklu historických románů vycházejících pod souhrnným názvem Orel a lev je věnován období vlády Lucemburků na českém trůně a plasticky přibližuje život Jana Lucemburského a Karla IV.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cval rytířských koní. Přihlašte se a napište ho.

slunicko1958
20.02.2024 5 z 5

Mám historické romány ráda a dějepis byl ve škole vždy můj oblíbený předmět. I proto mě tento román tak bavil.
Krásná čeština, lehké a srozumitelné vyjadřování i hluboké historické znalosti paní spisovatelky mě nadchly. Občas se mi zamotala hlava z toho množství jmen, ale to byl můj problém. Navíc jsem se brzy orientovala, občas za pomoci internetu.
Těším se na další díly série.

Mabie
23.12.2023 3 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a bylo to moje první setkání s autorkou.
Pokud bych měla knihu popsat jedním slovem, pak by to bylo slovo "komplikované", protože přesně takové jsou v knize veškeré popisované vztahy. A je vcelku jedno jestli jsou to vztahy politicko-mocenské a nebo příbuzenské. A je takový i vztah Karla IV. s Janem Lucemburským.
Protože moje znalosti historie zdaleka nejsou na úrovni těch paní Vaňkové, dost často jsem se ztrácela. Zmatek jsem měla v množství příbuzenských svazků; dětí, které byly nebo nebyly prvorozené; množství nejrůznějších územních celků, které přecházely z jedné ruky do druhé bitvami, dohodami, sňatky nebo dědictvím. A vlastně nevím pro jaký druh čtenáře je kniha určená - pro znalce historie je tu spousta básnické licence, rytířských soubojů a romantiky a pro někoho, kdo očekává román, je tu neskutečné množství faktů.
Neplánuji další díl této ságy, ale rozšířila jsem si obzory a postavy Karla IV. i Jana Lucemburského se mi líbily.

alabra
13.11.2023 5 z 5

Jsem milovníkem historie, kterou autorka výborně zprostředkuje svými knihami, Odpustím jí i to, že Karlovi tady trošku nadržuje, ale vždyť je to nakonec největší Čech, tak proč ne. Podařilo se jí zachytit složitost doby, jednotlivé aktéry, atmosféru evropské politiky i nevázanost mládí, poslouchám jako audioknihu po předchozí četbě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cval rytířských koní v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech6x