Oko za oko přehled

Oko za oko
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212665/mid_oko-za-oko-212665.jpg 4 80 80

Zločin, který šokoval celý svět. Jen proto, že krásná Íránka Ameneh Bahramí odmítla nabídku k sňatku, polil jí odmítnutý nápadník na otevřené ulici tvář kyselinou. Ameneh oslepla a je odsouzena k tomu, aby zbytek života strávila jako znetvořená. Osud ji hrozil rozdrtit, ...

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Auge um Auge , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oko za oko. Přihlašte se a napište ho.

Sidonka3
20.08.2021 4 z 5

Skvěle napsaná autobiografická kniha o iránské studentce Ameneh Bahramí, která odmítla nabídku k sňatku od svého spolužáka a odmítnutý nápadník jí "za trest" znetvořil tvář kyselinou a oslepil. Hodně trpěla, dlouho trvalo než se jí dostalo adekvátní péče, pak podstoupila mnoho operací. Byla statečná a snažila se žít co nejvíc soběstačně i po útoku. V soudním procesu si později vybojovala právo na odplatu (nebo-li krevní mstu). Poutavě napsáno, přečetla jsem jedním dechem a do postavy se mi podařilo dobře vžít. Četla jsem už před lety. Nezapomenutelný, působivě popsaný příběh. Kniha má fotografickou přílohu.

Pavčule
23.05.2021 5 z 5

Popíšu to dvěma slovy- mrazení v zádech .

VladkaBU
24.05.2019 5 z 5

... velmi čtivý příběh o chuti a síle žít přes to všechno, co se Ameneh stalo. Nechápu jak může být cena života někoho větší než toho druhého, jaké zákony panují v Íránu, to mi hlava nebere. Přeju Ameneh hodně sil i dál, i když je to hodně těžké.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Oko za oko v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x