Odvolanie přehled

Odvolanie https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158795/odvolanie-158795.png 4 125 125

Do preplnenej súdnej siene sa vracia porota so šokujúcim verdiktom proti veľkej spoločnosti, ktorej patrí továreň na výrobu chemikálií. Továreň obvinili z nelegálnej skládky toxického odpadu a znečistenia zdroja pitnej vody v mestečku v južnom Mississippi, čo spôsobilo zvýšený výskyt rakoviny u jeho obyvateľov. Spoločnosť Krane sa odvolá na mississippský najvyšší súd, pozostávajúci z deviatich sudcov, ktorí majú rozhodnúť. Kto sú tí deviati? Ako budú hlasovať? Nedá sa jeden z nich nahradiť, skôr ako súd vydá konečné rozhodnutie? Carl Trudeau, dravec z Wall Street a majiteľ firmy Krane Chemical, je presvedčený, že najvyšší súd mu nie je dosť naklonený. Blížia sa voľby sudcov a on sa rozhodne kúpiť si miesto v senáte, za ktoré zaplatí milióny dolárov. Jeho ľudia rozhodia siete a napokon nájdu mladého, nič netušiaceho kandidáta. Dajú mu peniaze, manipulujú ním, vystavia ho nebezpečenstvu, až kým z neho nevytvoria nádejného sudcu najvyššieho súdu. Svojho sudcu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Appeal , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odvolanie. Přihlašte se a napište ho.

marekB78
06.02.2024 3 z 5

Moje první setkání s Grishamem. Místy mi to přišlo takové zdlouhavé, málo zajímavé a určitě bych byl radši, kdyby i ten závěr byl trochu jiný. Ale třeba dám tomuto autorovi ještě někdy šanci

borsalino_csfd
27.11.2023 3 z 5

Další z Grishamových knih, které mě nebaví. Dokola omílané kladné vlastnosti postav, pak zase záporné, a pak zase znovu. Závěr nevadí.

Luigi1
18.10.2023 4 z 5

Začátek pozvolný pak jsem se zbytečně nutil ke čtení

Knižní novinky (36. týden)

30.08.2020

Kniha Odvolanie v seznamech