Odsunuté děti přehled

Odsunuté děti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480420/bmid_odsunute-deti-9JD-480420.png 4 27 27

Jaký to byl pocit, být po skončení druhé světové války v Československu klukem či holkou německé národnosti? Měli kam chodit do školy, co jíst, s čím si hrát? Měli se čeho bát? Co si s sebou zabalili, když byli zařazeni do odsunu, a s čím se naopak museli rozloučit? Co je čekalo ve sběrných a pracovních táborech, v dobytčích vagonech a nakonec v rozbombardovaném Německu? Kdy a za jakých podmínek se poprvé mohli podívat na místa svého dětství a kde se dnes cítí doma? Pětice německých pamětníků vypráví o svém odsunu z Československa. Jejich příběhy ožívají v komiksové formě skrze představivost českého spisovatele a pěti českých výtvarnic a výtvarníků.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odsunuté děti. Přihlašte se a napište ho.

Čand@
06.12.2023 5 z 5

Paměť národa je skutočne skvelý projekt. A každá ich kniha, dokument, výstava- jednoducho každý prejav ich činnosti, ktorý som mala možnosť prečítať, vidieť, navštíviť ho, ma hlboko zasiahol. Vzdávam hold všetkým, ktorí sa na ňom podieľajú a veľmi pekne ďakujem za ich prácu. Rovnako i za tento komiks. Treba si stále pripomínať, hovoriť o tom, nezabúdať, čo ľudia dokážu urobiť ľuďom - vinným či nevinným. Sú to naše dejiny, naši hrdinovia a naši zláci.

JancaMia
08.09.2023 4 z 5

Zajímavé téma které je ještě zajímavě zpracované. Půjčeno z knihovny.

oolinkaa
18.12.2022 3 z 5

Některé příběhy pěkně , emočně silné , některé mě naopak nazaujaly ani grafikou .

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2022 - Zlatá stuha (Komiks)
2021 - Cena Muriel (Nejlepší krátký komiks za "Tady to smrdí jako čert!")

Kniha Odsunuté děti v seznamech

v dalších seznamech4x