Odpoutané obrazy přehled

Odpoutané obrazy https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181090/bmid_odpoutane-obrazy-181090.jpg 3 1 1

Kniha je zaměřena na archeologii virtuálního prostoru a putující koncept „odpoutaných obrazů“, které ho zaplňují a utvářejí. „Odpoutanými obrazy“ jsou myšleny obrazy, které se odpoutávají od plochy, okna, rámu a centrální perspektivy, přesně vymezených stylových etap, diskurzu tradiční uměnovědy. Text zkoumá jednotlivé strategie odpoutávání obrazů, nejprve v české moderně přelomu 19. a 20. století, dále se zabývá tím, jaký vliv na zobrazování má proměna vědeckého uvažování o prostoru a teorie čtyřdimenzionality od počátku 20. století. Cílem knihy není pouze popsat historickou proměnlivost úvah o vnímání, o pojetí prostoru a alternativních strategií zobrazování, ale zároveň zproblematizovat některé pojmy, které byly vytvořeny pro materiální dvojdimenzionální obraz a začínají být pro virtuální či multimediální, vícedimenzionální obraz nedostatečné.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odpoutané obrazy. Přihlašte se a napište ho.

Saxofonista
16.07.2023 3 z 5

Interpretace občas poněkud "na sílu". Některé citace invalidní (když jsem hledal podle odkazu oporu pro dané tvrzení, nenašel jsem ji tam, ani něco, co by se vzdáleněji tématu týkalo).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Odpoutané obrazy v seznamech

v dalších seznamech1x