Odcizená krajina přehled

Odcizená krajina https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176536/odcizena-krajina-176536.jpg 4 27 27

Odcizená krajina je ságou z novodobé české historie, kterou přibližuje čtenáři prostřednictvím životních osudů několika navzájem spřízněných postav z Neveklovska, za druhé světové války vysídleného Němci a proměněného v dělostřelecké cvičiště SS. Hlavními protagonisty románu jsou sestry Vera a Ema, jejich přítel, surrealistický malíř Tomáš Rajen, jeho obraz Odcizená krajina (ano, i obraz žije v románu svým vlastním magickým životem a postupně vyjevuje viníky odcizení onoho kusu české země mezi Benešovem,Vlašimí a Sedlčany a posléze i sebe sama), Emina dcera Šárka a básník Přemysl Rataj. Do jejich osobních životů se promítají všechny politické zvraty, kterými země prošla za uplynulých sedmdesát let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odcizená krajina. Přihlašte se a napište ho.

PeterRainhard
21.04.2023 4 z 5

Kvalitní, opravdu zajímavá próza. Nevím, zda to byl toliko můj dojem, ale zdála se mi být jistým způsobem "páralovská" - způsobem práce s postavami, rozvržením vztahů (připomnám, že Páral psal způsobem "modelového románu"), jistou úspornou, lakoničností jazyka. Ba dokonce i typy postav mi vzdáleně evokovaly zejména "Milence a vrahy".
Tím nechci říci, že by Čejka měl potřebu kopírovat Párala - spíše jen mě zaujala ta echa, protože sám mám právě severočeskou školu poměrně dobře načtenou.

A už vůbec to není výtka zdařilé a zajímavé knize.

alzbeta1265
20.10.2020 5 z 5

Nadherna kniha Cte se jednim dechem....

roro
20.08.2017 2 z 5

Knihu jsem přečetla s obtížemi,ztrácely se mi v paměti jména,námět sám o sobě nebyl špatný,jen pro mne těžko stravitelný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Odcizená krajina v seznamech

v Právě čtených1x