Od tyranů k Sókratovi přehled

Od tyranů k Sókratovi https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69120/bmid_od-tyranu-k-sokratovi-MvH-69120.jpg 4 6 6

Malý český Plutarch. V životopisných medailónech ožívají obecně známí i neznámí Řekové, kteří byli ponejvíce současníky 6. a 5. století př. n. l. a největšího rozvoje městských států, někteří z nich však, ještě starší, pocházeli až z dob počátků Řecka. Populární formou přibližuje autor osud mnoha starověkých vládců a státníků (např. Polykratův, Periklův) , umělců (Feidiův, Sofoklův), filosofů (sedmi mudrců, Sókratův) i historika Thukydida. Mocní tyrani a přední muži, Periandros, Solón, Peisistratos, Kleisthenes, Kleomenes, Themistokles a Kritias stejně jako výrobce keramiky Eufronios se svými přednostmi i slabostmi a nedostatky dostávají ve Frelově podání živou lidskou podobu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Od tyranů k Sókratovi. Přihlašte se a napište ho.

Mimir
02.08.2018 3 z 5

...malý český Plutarch...veľmi živo interpretované životy významných osobnosti zlatej epochy Athén

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Od tyranů k Sókratovi v seznamech

antika starověké Řecko