Od Dobnera k Dobrovskému přehled

Od Dobnera k Dobrovskému https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74364/bmid_od-dobnera-k-dobrovskemu-RtW-74364.jpg 5 2 2

Široce koncipovaná monografie usiluje o zachycení mnohostranného obrazu osvícenství, působícího v hospodářské, politické i vědecké sféře. Objasňuje osvícenské zapasy o nové myšlení, postoj osvícenců k světu, minulosti asoučasnosti i působení osvícenské ideologie na příslušníky duchovního stavu. Sleduje utváření českého osvícenství, reformy osvícenského absolutismu i různé podoby vrcholné formy osvícenství "josefinismu" a jeho podíl na přípravěnárodního obrození.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Od Dobnera k Dobrovskému. Přihlašte se a napište ho.

JulianaH.
30.01.2019 5 z 5

Práce marxistická, leč výborná. Čtivý přehled českých osvícenců a jejich počinů, ale rozhodně víc než skriptum; zkrátka milá kniha, která mě upřímně bavila. Začetla jsem se do ní čekajíc na tramvaj, hned když jsem vyšla z antikvariátu.

Ostatně mi ji doporučila zřejmě největší česká odbornice na osvícenství, doc. Tinková, takže asi není jen můj názor, že je to dobrá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Od Dobnera k Dobrovskému v seznamech

v dalších seznamech1x