Ochranca přehled

Ochranca https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508783/bmid_ochranca-F5G-508783.jpg 5 6 6

Themistokles je archón, vodca antických Atén, nešľachtic. Na mesto sa valia nepriatelia a on musí bojovať. S nepriateľmi. So spojencami. Zachrániť mesto. Spraviť si meno. Pripravte sa na dve legendárne bitky a nebojácneho hrdinu, ktorý dokazuje, že šľachtický pôvod nie je všetko. Iggulden dejiny neopisuje, ukáže vám ich. Politický stratég a obdivuhodný analytik Temistokles sa zaslúžil o konečné víťazstvo Grékov nad Peržanmi. Jeho politické majstrovstvo a nezvyčajný životný údel priťahuje historikov aj po dvoch tisícročiach. Živé rozprávanie Conna Igguldena nás vtiahne do deja a prežijete bitky pri Termopylách a Salamíne v takej blízkosti, ako by ste boli ich účastníkmi.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Protector , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ochranca. Přihlašte se a napište ho.

Ahmose
08.04.2023 4 z 5

Tento diel ma oproti prvému bavil o trošku menej. Nie preto, že by bol objektívne horší, ako ten prvý, ale šlo skôr o konkrétne obdobie a udalosti, ktoré sa v knihe odohrali. Kým v prvom diely sme mali možnosť byť svedkami mestských intríg, politikárčenia a súdneho procesu, v tomto sa autor prakticky celú dobu venuje vojne, ako na vode, tak na súši. Čitateľ má možnosť zoznámiť sa s mentalitou vojakov, vojnovou stratégiou a prístupu starovekých národov k vojne všeobecne. Autor nepochybne odviedol skvelú prácu. Čo sa autorovi trošku nepodarilo je vykreslenie atmosféry tých bitiek. V niektorých pasážach som sa cítil ako na hodine dejepisu. Miestami to malo tendenciu sklznuť k nudnejším opisom s absenciou emócií. Ochranca preto odo mňa síce plné hodnotenie nedostane, ale to nič nemení na tom, že je to skvelá kniha, ktorá by určite nemala ujsť pozornosti milovníkom antického sveta. Odporúčam!

Igor1311
06.04.2023 5 z 5

rovnako vynikajuco napísane ako prvá cast Brány do Aten. Iggulden perfektne opisuje grecko-perzske vojny a samotne vztahy medzi greckymi štatmi, najma atenami a spartou, politicku a socialnu situaciu. Od autora som cital aj seriu o Džingischanivi, no tato by som povdal je ešte lepšia.

Tichý pláč, Papírový palác a další knižní novinky (9. týden)

26.02.2023

Kniha Ochranca v seznamech