Obrněná technika. 12, Velká Británie a země Commonwealthu přehled

Obrněná technika. 12, Velká Británie a země Commonwealthu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276078/bmid_obrnena-technika-12-velka-britanie--qiM-276078.jpg 4 6 6

Dvanáctý díl řady Obrněná technika, věnovaný meziválečnému a druhoválečnému vývoji tohoto druhu vojenské výzbroje ve Velká Británii a zemích Commonwealthu.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obrněná technika. 12, Velká Británie a země Commonwealthu. Přihlašte se a napište ho.

DavidGreňa
06.11.2019 5 z 5

Ivo Pejčoch ani v tejto knihe nesklamal. Kniha ma oproti starším dielom obrnenej techniky nový vylepšený formát. Ide o naozaj peknú knihu plnú fotografií a obsahujúcu veľké množstvo informácií o obrnenej technike. Séria kníh obrnená technika patrí medzi najlepšie knihy zaoberajúce sa tankami, samohybnými húfnicami a obrnenými vozidlami z obdobia druhej svetovej vojny. Všetky knihy sú rozdelené podľa štátov. Každá z 12 kníh tejto série obsahuje popis tankov s perokresbami, fotkami. Každý tank a vozidlo má opis vývoja, zloženia, modernizácie, zaradenia a pri známejších typoch aj použitie v boji a opis samotných bojových stretov s protivníkmi. Na začiatku knihy respektíve na začiatku opísanej techniky jednotlivých krajín je aj niekoľko stranový opis armády danej krajiny. V knihách nechýbajú ani najznámejšie projekty obrnenej techniky, ktoré nikdy neboli použité v boji ako napr. Maus, T28, TOG2 a ďalšie. Tieto knihy momentálne prekonávajú len knihy, ktoré sú špecializované na jeden tank, ako napríklad kniha Tiger od Thomasa Andersona, alebo Panther od pánov Greenovcov. Určite tieto knihy odporúčam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Obrněná technika. 12, Velká Británie a země Commonwealthu v seznamech

v Právě čtených1x