Obrazy Vánoc přehled

Obrazy Vánoc
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56755/obrazy-vanoc-56755.jpg 4 3 3

Cyklus vánočních obrazů Pietera Brueghela a jiných středověkých malířů inspiroval Gerharda Boose k poetickým rozjímáním nejen nad obrazy, ale také nad smyslem Vánoc a jejich poselstvím pro dnešního člověka. Pieter Brueghel byl také nazýván Sedlák Brueghel, protože pocházel ze selské rodiny a na mnoha svých obrazech zachytil vesnický selský život. Jeho vlámské krajiny jsou často nenápadným jevištěm biblických příběhů, především ze života Ježíše Krista. Kniha je psána pro čtenáře se zájmem o rozjímavou literaturu a výtvarné umění.Gerhard Boos je autorem řady rozjímavých knih a rovněž odborníkem na kunsthistorii. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obrazy Vánoc. Přihlašte se a napište ho.

DádazPrahy
26.12.2020 4 z 5

Půvabná knížečka pro ty, kteří mají rádi křesťanské Vánoce i výtvarné umění. Podrobně popisuje scény na šesti obrazech: Giottovo zobrazení Vánoc jako slavnosti jesliček sv. Františka z Assisi, tapisérii z katedrály ve Freiburgu a čtyřech obrazech holandského malíře Pietera Brueghela
(Sčítání lidu v Betlémě, Kázání Jana Křtitele, Vraždění neviňátek, Klanění králů ve sněhu). Hezká knížečka pro rozjímání o Vánocích.

Sisi11
18.12.2015 5 z 5

Milé komentáře k vánočním obrazům Pietera Brughela a celé vánoční tradici.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Obrazy Vánoc v seznamech

Autorovy knížky