Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) přehled

Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989)
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413022/bmid_obrazky-z-modernich-ceskoslovenskyc-l5S-413022.png 4 107 107

Obrázky z dějin série

< 3. díl

Druhé, rozšířené vydání, ve větším formátu než předchozí knihy. Významné momenty naší moderní historie, zajímavé informace o významných osobnostech z kulturního a vědeckého světa či sportu a více než tisíc obrázků najdou děti, rodiče, prarodiče a učitelé ve výjimečné komiksové knize, která si získala srdce tisíců čtenářů. Získala komiksovou cenu Muriel 2017 v kategorii Nejlepší původní kniha a Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství v celostátní anketě Suk – čteme všichni 2016. Výpravný komiks provází dějinami Československa a érou totality ve všech jejích podobách. Přístupnou a srozumitelnou formou přivádí mladé čtenáře k proměnlivé době let 1945–1989. Kniha je určena pro čtenáře od 12 let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989). Přihlašte se a napište ho.

AlLois
08.03.2024 4 z 5

Jde o skvělou knížku, která stručně a jednoduše dovede seznámit se základními kapitoly našich moderních dějin. Kapitoly jsou zpracované přehledně a i přes jednoduchý text a množství obrázků jsou bohaté na informace. Myslím, že to vnímám jinak, jelikož jsem si v podstatě velkou část informací v knížce pouze zopakoval, ale zároveň si myslím, že pro (biligvní) děti na druhém stupni základní školy - kvůli kterým jsem to v prvé řadě četl - to ocení a pomůže jim to se s českými dějinami seznámit.

Bubo19
06.04.2023 4 z 5

Díky této komiksové sérii jsem se dostala postupně z hluboké minulosti až po dobu docela nedávnou. Tentokrát jsem si zopakovala poválečné dějiny Československa až po Sametovou revoluci. Opět jsem se zpracováním spokojená. Dávám čtyři hvězdičky.

Štěpánka_010
18.01.2023 5 z 5

Zajímavá a poučná knížka, která nám přibližuje dějiny Československa v podobě komiksu. Hezké ilustrace, které knize ještě dodávali na autentičnosti.

Je tu další Knihománie

18.10.2016

Ocenění knihy (1)

2017 - Cena Muriel (Nejlepší původní kniha)

Kniha Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) v seznamech

v Právě čtených4x