Ó-Sensei Morihei Uešiba přehled

Ó-Sensei Morihei Uešiba
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280947/bmid_o-sensei-morihei-uesiba-9tD-280947.jpg 5 6 6

Život, osobnost, učení a dílo zakladatele aikidó Morihei Uešiba (1883-1969) patří k nejuznávanějším osobnostem japonského bojového umění. Na základě svého válečnického mistrovství a hlubokého duchovního poznání vytvořil systém aikidó, kterému se dnes věnují statisíce lidí na celém světě. Kniha přibližuje Uešibovy životní osudy, jeho osobnost a seznamuje čtenáře s duchovními i technickými principy aikidó. Součástí knihy jsou i obsáhlé citace z Uešibových tréninkových manuálů, veršů a přednášek.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ó-Sensei Morihei Uešiba. Přihlašte se a napište ho.

Finvarra
01.06.2019 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení jednoho z učitelů Aikidó. Pojednává skutečně hlavně o cestách, jakými kráčel zakladatel Aikidó – a tak je skvělým odrazovým můstkem pro další studium. Morihei Uešiba byl bezesporu vyjímečný válečník a z některých příběhů by se mohl zdát téměř jako nadpřirozená bytost. Nicméně slovy jednoho z jeho přímých žáků byl zakladatel Aikidó především člověk a tak bychom na něj měli pohlížet. Pro mě osobně je to příkladná osobnost se silnou vůlí a jsem vděčná, že se můžu Aikidó učit. Doufám, že odkaz Ó-senseie přetrvá a najde své příznivce i u budoucích generací.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ó-Sensei Morihei Uešiba v seznamech