Ó Jeruzaléme! přehled

Ó Jeruzaléme! https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147225/bmid_o-jeruzaleme-0vL-147225.jpg 5 53 53

Strhující a dramatický dokument o židovsko-arabské válce z roku 1948, ve které Židé poprvé úspěšně hájili svůj nově vzniklý stát.

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Oh Jerusalem , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ó Jeruzaléme!. Přihlašte se a napište ho.

MartinvonHau
20.03.2024 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která si zaslouží pět hvězd. A to bez jakýchkoli diskuzí. Vždy jsem si myslel, že o vzniku státu Izrael něco vím. Ale pak jsem vzal do ruky tento klenot a zjistil jsem, že nevím vůbec nic. Ale vůbec nic. Tedy teď, když jsem knihu dočetl, už o tom něco vím, ale předtím jsem nevěděl ani zbla. Krásná kniha, kde je "velká" politika a historie popsána na osudu jednoho města a jeho obyvatel. A ačkoli je cítit, že sympatie autorů jsou na straně Izraele, snaží se být objektivní a ukazují, že ani jedna strana by si rozhodně nemohla zapsat body do Foglarova modrého života. Poprvé jsem se dozvěděl o hotelu Semiramis, o útoku na Jaffskou bránu, o Dajr Jasínu i o hrozící občanské válce v Izraeli. Prostě paráda.

JirkaD.
12.02.2024 5 z 5

Skvělý zdroj informací pro ty, kteří chtějí pochopit alespoň základní rámec konfliktu, který v různých intenzitách a podobách trvá až do dnešních dnů. A současně i cesta, jak nevidět věci černo-bíle a vyvarovat se rychlých a jasných soudů událostí, které mohou mít (a vždycky asi mají) širší historické pozadí.

Jaško
17.01.2024 5 z 5

Je pravdivá a podle dostupných informací, které jsou zveřejňovány postupně tak, jak se otevírají archivy, je až děsivá.

Desetkrát a dost, Příchuť zla a další knižní novinky (42. týden)

15.10.2023

Kniha Ó Jeruzaléme! v seznamech