O dievčatku, ktoré sa hralo so zápalkami přehled

O dievčatku, ktoré sa hralo so zápalkami https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94546/bmid_o-dievcatku-ktore-sa-hralo-so-zapal-Sxq-94546.jpg 4 77 77

Útly román kanadského spisovateľa z frankofónnej oblasti, odohrávajúci sa v rozpätí niekoľkých dní, je akousi rozprávkou pre dospelých, ktorá sa v priebehu rozprávania čoraz väčšmi podobá na detektívku, prechádzajúcu až do hororu. Samovražda otca-tyrana a problémy detí s jeho pochovaním odhalia hrozné tajomstvá rodiny žijúcej v úplnej izolovanosti od sveta, ich vzájomné vzťahy a ďalšie kruté, zvrátené skutočnosti...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Le petite fille qui amait trop les allumettes , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O dievčatku, ktoré sa hralo so zápalkami. Přihlašte se a napište ho.

Brinkley
06.03.2022 5 z 5

Absolutně souhlasím s Nightlybird, nenapsala bych svoje pocity lépe. Musela jsem alespoň přidat hodnocení s plným počtem hvězd, neb mne neskutečně mrzí, že kniha takové kvality oproti románům například naší v současnosti nejprodávanější české autorky truchlivě modrá.

Ctenar1202
04.09.2021 3 z 5

Anotace mě velice zaujala, protože má jít o šokující příběh sourozenců, kteří přišli o otce a musí se se životem poprat sami. A to mě hodně zaujalo a říkala jsem si, že to bude super čtení. No a nebylo. První polovinu knihy jsem si říkala, proboha, co to vlastně čtu. Vyprávění dívky je takové chaotické, rádoby květnaté a hodně skáče z tématu na téma, z popisu na popis až mi přišlo, že autor vlastně neví o čem psát.
Druhá půlka knížky byla lepší, místy až šokující, ale přesto jsem ráda, že jsem ji dočetla. Anotace zněla opravdu lákavě, ale příběh samotný mě zklamal.

Netopyr07
31.12.2020 2 z 5

Pomoc! Tuto knihu jsem četla již tak dávno, že jsem si vůbec nepamatovala, jak je to šílený a absurdní příběh. :-)) Sonda do mysli psychouše, nedá se to nazvat jinak. Ale uznávám, že se čte vážně lehce a stránky utíkají jedna za druhou. Never more, ovšem...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O dievčatku, ktoré sa hralo so zápalkami v seznamech

v dalších seznamech2x