Nultá hodina přehled

Nultá hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536741/bmid_nulta-hodina-662341a959588.png 4 513 513

Policista Battle série

< 5. díl

Gulls Point, přímořské sídlo lady Tressilianové nacházející se v rybářské vesnici Saltcreek, hostí na první pohled tak trochu zvláštní společnost: ve stejnou dobu – na sklonku léta – sem zamíří chráněnec zesnulého sira Tressiliana a slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a rovněž dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Shoda okolností přivádí do blízkého Saltingtonu také inspektora Battlea.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka

Towards Zero , 1944

Interpreti: Zdeněk Kupka

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nultá hodina. Přihlašte se a napište ho.

Ladis777
04.05.2024 5 z 5

Musím říct, že knihu jsem četl asi po třiceti letech a že mě potěšila, na rozdíl od jiných. Sice ten prvek náhody je tam dost křečovitý, ale je to vyprávěno svižně. A oceňuju málo prvků červené knihovny, i když ani tady si ho neodpustila.

ivetka859
28.04.2024 5 z 5

Tahle autorčina knížka mi sedla! Vytáhla mě že čtecí krize, byla napínavá a čtivá, ale nijak přehnaně senzační. Celou dobu jsem tápala, podezírala postupně všechny postavy a stejně jsem neuhodla.
Ačkoli, když se zpětně zamyslím, bylo tam několik věcí, které mi vadily:
Kay mi lezla krkem od první zmínky, přišlo mi absurdní, že se vetřela k někomu jako byl Nevile. Psychologii Audrey, resp. jejímu vysvětlení, jsem nevěřila. A souhlasím, ten sňatek byl hodně hrc prc, na druhou stranu, A.Ch. takovou milostnou mašličku vměstnává snad do každé knížky.
Nicméně Battle se mi začíná líbit a zmínka o H.Poirotovi mě pobavila.

Chesterton
24.04.2024 audiokniha 5 z 5

V první pomalé, na detaily bohaté, polovině tipujete kdo bude zavražděn a ve zbytku spíš netušíte, kdo vraždil...?
Jako bonus jsem ocenila třeba zralý postoj rusovlasé sestřičky k sebevraždě a propojení s hlavním dějem. Nebo přesný popis neobratného zneužití psychologie u dcery inspektora Battlea. To mě dost pobavilo.
V obyčejné lidskosti byla Aghata naprostá hvězda. Parádně propojené detaily dokonale zapadající do puzzle klasické detektivky.
A ano, je tam i atmosféra jako z Daphne du Maurier!
Agatha nikdy neomrzí.
5/5

Vychází Mrtvá zóna, Temný amulet a další knižní novinky (39. týden)

25.09.2022

Kniha Nultá hodina v seznamech